ÇAMLICA KOLEJİ

Değerler Eğitimi

Değerler eğitimi, topluma yararlı insanlar yetiştirmek adına belirli bir plan ve program çerçevesince öğrencilerin hem kişilik hem de ahlaki gelişimlerine katkıda bulunurken, unutulan birçok değeri yeniden yeşertmeyi amaçlayan bir eğitim sistemidir.
 
BÜYÜK ÇAMLICA İLKOKULU’NDA DEĞERLER EĞİTİMİ
 
Büyük Çamlıca Koleji olarak “Bir Çocuk Yetişir, Dünya Değişir” ilkesi ile çıktığımız bu yolda hedefimiz;  okullarımızdan mezun olan her bir gencin millî ve evrensel değerleriyle barışık, kalbinde sevgi, saygı duygularını taşıyan, sorumluluk alan, adalet, merhamet sahibi birer birey olmalarını sağlamaktır.
MEB Müfredatına uygun olarak özgün içeriklerle oluşturduğumuz;
* Sevgi                                                   * Sorumluluk
* Saygı (Farklılıklara saygı)                 * Hoşgörü, Duyarlılık
* Özgüven                                             * Empati
* Adil Olma                                           * Özdenetim
* Nezaket                                              * Dostluk
* Yardımlaşma, Dayanışma                * Temizlik
* Doğruluk, Dürüstlük                         * Misafirperverlik
* Vatanseverlik                                     * Merhamet
* Selamlaşma                                        * Alçakgönüllülük
 
vb. değerleri öğrencilerin içselleştirebilmelerini sağlamak amacıyla; her hafta farklı bir değeri işlemekteyiz. Belirli gün ve haftalarda etkinlikler, resim, şiir, kompozisyon, slogan yarışmaları düzenleyerek; öğrencilerimize temel değerlerimizi sorgulayarak, yaşayarak öğrenme becerileri kazandırmayı ve kalıcı davranışa dönüştürmeyi, bunları yaparken sosyo-kültürel gelişimlerini sağlamayı hedeflemekteyiz.
 
Değerler Eğitimi’ne ek olarak seçmeli Kur’an-ı Kerim ve  sûre eğitimi de vererek, öğrencilerimizin temel bilgiler eşliğinde gençliğe adım atmalarını amaçlamaktayız.